A EXKURZE NÁRODNÍ DIVADLO PRAHA (cca 1 hodina)

Národní divadlo je ztělesněním vůle českého národa po národní svébytnosti a samostatnosti. Na jeho budování se sbírkami podílely široké vrstvy všeho lidu a slavnostní položení základního kamene se stalo všenárodní politickou manifestací.

hotel

 

A CHEMIE PRO KAŽDÉHO - interaktivní forma výuky.


Chemické divadélko „Posviť si citronem na duhu“ (1.stupeň ZŠ)

Aneb – „chemie pro nejmenší formou zábavné hry + seznámení se s profesí vědce“

Děti jsou vtaženy do děje a opakují si známé zkušenosti. Učí se pochopit o čem a k čemu je chemie kolem nás. V průběhu představení je dětem představena krátce i profese vědce.

Workshop „Chemie není nuda“ (2. Stupeň ZŠ) + exkurze laboratoří

Sestrojíte elektronické obvody a budou Vám fungovat. Sestavíte baterii z toho, co je po ruce, a rozsvítíte si třeba diodu. Zabrousíte do alchymie: zkusíte oživit faraonova hada či vyrobit zlato. Namícháte barvy duhy – bez deště a bez slunce.

Seminář „Věda není nuda“ (SŠ) + exkurze laboratoří

Přednáška na některé zajímavé téma současného výzkumu (např. „K čemu slouží laserová spektroskopie“) Návštěva třech různých laboratoří (např. laboratoř klastrů v molekulových paprscích, biospektroskopie, fotoelektronová spektroskopie, organometalická katalýza, apod.)

hotel hotel

 

A Diskuze s profesionálním kriminalistou na téma „kriminalita mládeže“, včetně prohlídky MUZEA POLICIE ČR

Termíny: na vyžádání

Diskuze v délce cca 1 hodiny je vedena s profesionálními kriminalisty, odborníky na kriminalitu mládeže. Otevřenou diskuzí se účastníci dozvědí řadu zajímavých informací z této oblasti a mohou se i aktivně zapojit do diskuze. Diskuze je vždy přizpůsobena věku účastníků, je vhodná i pro nejnižší ročníky. Příklady témat: dopravní bezpečnost, protidrogová prevence, šikana, apod. Prohlídka Muzea s odborných průvodcem mapuje historii, vznik, vývoj a činnost bezpečnostních sborů na území našeho státu, kriminalistiku a známé kriminalistické případy, prezentuje problematiku dopravní a letecké služby, cizinecké a pohraniční policie, ale i bývalé státní bezpečnosti.

 

A Zahrajte si DÁMU“ ve Vaší škole – uspořádejte školní TURNAJ

Termíny: na vyžádání

Ve spolupráci s Českou federací dámy nabízíme možnost uspořádání „turnaje“ stolní hry „DÁMA“, a to včetně vysvětlení základních pravidel, a to pod vedením Mistra republiky v této hře. Vítěz turnaje (max.3 nejlepší) mají možnost účasti na Finále republiky v Praze – květen r. 2013.

 

A Levné ubytování pro skupiny v Praze

Hotel ***

Cena pro skupiny : 340,00 Kč/os., včetně bufetové snídaně a turistických poplatků Dvoulůžkové, třílůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením, televizor se satelitním příjmem, telefonní linku. Výborná dopravní dostupnost do centra, přímý spoj tram z Hlavního nádraží. WiFi zdarma, parkování zdarma.

hotel hotel

V případě Vašeho zájmu se na nás prosím obraťte, stačí nám zadat termín + tématickou představu o pobytu v Praze a my Vám rádi připravíme nabídku možných akcí v daném termínu. Ušetříte tím svůj čas i peníze.